"S láskou pečovat o sebe"

Hydratace pleti je velmi důležitá, to slýcháme neustále. Už se ale nikde nevysvětluje proč? Proč se musíme stále něčím mazat?

Protože pleť se potřebuje bránit vnějším vlivům našeho prostředí, neboli proti sluníčku, chladu, větru, atd. Pokud není dostatečně hydratovaná, nedokáže se účinně bránit. Velmi důležitý je proto denní příjem tekutin. Kůže je orgán a projevuje se tak na něm také vnitřní stav našeho těla. V letním období je hydratace velmi důležitá kvůli nadměrnému vystavení slunci, popřípadě moři nebo chlorované vodě v bazénech, nadměrnému pocení, klimatizaci, atd. Na podzim a v zimě naopak naši pleť bičuje studený vítr, mráz, déšť či sníh, topení a suchý vzduch. Čím je pleť starší, tím více je na tyto faktory citlivá.

 

Jak se projevuje dehydratace pleti?

Dehydratace se projevuje napnutou pokožku, zarudnutím, drobnými šupinkami a povrchovými vráskami. Občas může působit problémy s nanášením make-upu, který na povrchu obličeje vytváří tzv. mapy.

Pokud pleti chybí vlhkost, ztrácí pružnost, praská a má sklony k tvorbě vrásek. Buňky s nedostatkem vody vysychají a rychleji odumírají. Význam pití dostatečného množství vody pro krásu naší pokožky je často přehlížen. Předpokládá se, že pravidelné používání kosmetických přípravků, které hydratují pokožku, vám postačí na to, abyste dohnali ztracenou dávku vlhkosti. Jedním z nejdůležitějších předpokladů pro udržení krásné a zdravé pleti je její hydratace zevnitř!

 

Jak hydratovat?

Pitný režim

Pokožku musíme hydratovat nejen zvenčí, ale i zevnitř. Pokud budete dodržovat správný pitný režim, pokožka bude perfektně hydratovaná. Pijte jen čistou vodu, maximálně obohacenou o pár kapek citronu. Denně vypijte 2-3 litry čisté vody.

Obecně platí pravidlo denně vypít 0,5 – 0,7 litru vody na každých 15 kg hmotnosti. Polévky, mléko, káva, zeleninové a ovocné šťávy se nepočítají do množství přijatých tekutin.

Oleje

Olivový, arganový, kokosový, růžový i jojobový olej se využívá v kosmetickém průmyslu velmi často a to právě pro jejich hydratační a regenerační účinky. Oleje působí i protizánětlivě a dodávají pleti potřebnou výživu.

Aloe vera

Šťáva z této vzácné rostliny se celé roky využívá jako výživový doplněk, avšak jeho příznivé vlivy na pleť nejsou o nic méně známé. Aloe vera vyhlazuje a zjemňuje pleť, ať už jde o akné, vrásky, dokonce i jizvy. Napomáhá k jejich regeneraci.

 

2 největší hydratační omyly

Někdy je lepší méně nežli více. Zde jsou běžné hydratační omyly:

 1. Nanášení krému na suchou pokožku. Každý hydratační krém by měl být nanesen na vlhkou pleť po umytí nebo odlíčení, aby v ní zbylou vodu zafixoval.
 2. Hydratování mastné pleti není třeba. Ano, i pleť se sklonem k vytváření akné je potřebuje hydratovat. Stačí sáhnout po krému bez olejů. Navíc, hydratace urychluje léčení problematické pleti a pomáhá předcházet vzniku jizviček.

 

6 kroků péče o pleť

1. krok: správné čištění

Olejový čistící přípravek vyčistí nečistoty na olejové bázi jako je makeup, kožní maz, nečistoty. Vodový čistící přípravek tyto nečistoty smýt nedokáže, proto je potřeba použít oboje. Špínu a pot umyjeme pěnícím vodovým čistícím přípravkem, který smyjeme vlažnou vodou. Nikdy nepoužívejte teplou vodu – vysušuje pokožku.

2. krok: exfoliace

Odstranění odumřelé pokožky umožňuje získání zdravějšího a jasnějšího vzhledu. Stačí ji provádět 2-3x týdně. Častější exfoliace může naopak pokožku dráždit.

3. krok: toner 

Toner vyrovnává pH pokožky po čištění a dočišťuje zanechané nečistoty. Dodává také pokožce potřebnou hydrataci potřebnou pro regenerační procesy.

4. krok: hydratace

Před nanesením séra, oleje a hydratačního krému, je potřeba nanést esenci. Esence většinou obsahuje kyselinu hyaluronovou a glycerin. Připravuje navíc pokožku na následující kroky.

5. krok: oční krém

Oční krém nanášejte jemným poťukáváním na pokožku. Doporučujeme používat prsteníček, neboť v něm nemáme takovou sílu a poťukávání je opravdu lehké.

6. krok: sérum

Sérum si vyberte přesně na Vaši pleť a její potřeby/problémy. Naneste potřebné množství a nehte vstřebat. Doporučujeme séra, která obsahují peptidy, vitamin C, kyselinu hyaluronovou, atd.

 7. krok: ochrana a hydratace

Aplikujte každé ráno hydratační krém s ochranným faktorem. Když už se snažíte o svou pleť pečovat, pobyt na sluníčku přes den bez ochrany Vaše snahy akorát zmaří. Používejte tedy hydratační krém s ochranným faktorem na denní bázi.

 

Anna Bartosova
Autorka Akademie života

  S láskou a úctou

  Anna Bartošová 

Lektorka a autorka Akademie života:

„Péči o své tělo a své zdraví se učíme mít se rádi, zvyšujeme si své sebevědomí a budujeme tak nádherný chrám pro svou úžasnou duši – zasloužíme si to.“

Jeďte se mnou na vlně

Každý týden posílám emailem zajímavosti z oblasti sebepoznávání, kam patří i svět TianDe a jejich produkty, které nás učí mít se ráda a s láskou o sebe pečovat. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i Vy vpustit do svého života radost a nadšení.

 • Jeďte se mnou na vlně

  Každý týden posílám emailem zajímavosti v rámci mého projektu Akademie života, kam patří oblast sebepoznávání a péče o své fyzické tělo formou masáží a kosmetiky TianDe a jejich produkty, které nás učí mít se ráda a s láskou o sebe pečovat. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i Vy vpustit do svého života radost a nadšení. Stisknutím tlačítka "chci se přidat", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem v rámci mého projektu Akademie života. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit několikrát týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít informační emaily dále dostávat, kdykoli se můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více najdete v mých zásadách zpracování osobních údajů.

 • Anna Bartošová
 • Anna Bartošová

  lektorka a autorka Akademie života:

  „Péči o své tělo a své zdraví se učíme mít se rádi, zvyšujeme si své sebevědomí a budujeme tak nádherný chrám pro svou úžasnou duši – zasloužíme si to.“

 • Nejnovější články
 • Katalog produktů TianDe

  Stisknutím tlačítka "souhlasím a stáhnout", souhlasíte s tím, že vám pošlu na vložený email katalog kosmetiky tianDe a dále vám budu, po dobu 10 let, posílat emaily se zajímavým obsahem v rámci mého projektu Akademie života.  Pro získání katalogu ještě potvrďte ověření emailu, které je vám do emailové schránky ihned odesláno. Na emaily se můžete těšit několikrát týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít informace emailem dále dostávat, kdykoli se můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém emailu.  Zásady zpracování a ochrany osobních údajů najdete zde>>